Позитивна психотерапія

Позитивна психотерапія, яка розвивається з 1968 року Н.Пезешкіаном у Німеччині, є гуманістичним методом психотерапії з аналітичними, глибинно психологічними та поведінковими елементами.

positum – (лат.) даний, наявний, фактичний; той, що є насправді

Секція здійснює розвиток Позитивної психотерапії (ПП) – новітнього методу, визнаного ЄАП – в середовищі різноманіття методів психотерапії в Україні.

ПП є інтегративним, гуманістичним та психодинамічно-орієнтованим підходом, що реалізується в поведінковому, когнітивному та екзистенційному вимірах. Основною моделлю ПП є балансна модель 4-х вимірів людського існування (тіло/відчуття, інтелект/діяльність, контакти/традиції, духовність/майбутнє/інтуїція), які психодинамічно розглядаються як сфери переробки конфліктів.

Завдяки конфлікт-центрованості (змістовний диференційний аналіз), структурованості (5-ти крокова стратегія) та спрямованості на наявні ресурси людини (актуальні здібності, позитивна ре-інтерпретація, крос-культурний погляд, принцип самодопомоги) ПП може бути короткостроковою. ПП має на меті психологічну допомогу (психотерапевтичний аспект), виховання та профілактику (соціально-педагогічний аспект), розвиток міжкультурної свідомості (крос-культурний аспект), взаємодію та інтеграцію різних психотерапевтичних напрямків (інтер-дисциплінарний аспект).

Носсрат Пезешкіан

Носсрат Пезешкіан

Носсрат Пезешкіан (18.06. 1933, — 27.04.2010) німецкий невролог, психіатр і психотерапевт. Засновник позитивної психотерапії.

Спеціалісти